Campionatul mondial de fotbal din Rusia 2018

Grupele cupei mondiale

GRUPA A: Rusia, Arabia Saudita, Egipt si Uruguay;

GRUPA B: Portugalia, Spania, Maroc si Iran;

GRUPA C: Franta, Australia, Peru si Danemarca;

GRUPA D: Argentina, Islanda, Croatia si Nigeria;

GRUPA E: Brazilia, Elvetia, Costa Rica si Serbia;

GRUPA F: Germania, Mexic, Suedia si Coreea de Sud;

GRUPA G: Belgia, Panama, Tunisia si Anglia;

GRUPA H: Polonia, Senegal, Columbia si Japonia.





Program meciuri

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00 - Rusia - Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 15:00 - Egipt - Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 21:00 - Rusia - Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 18:00 - Uruguay - Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 - Uruguay - Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 - Arabia Saudita - Egipt (Volgograd)


Grupa B:

15 iunie, ora 18:00 - Maroc - Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 21:00 - Portugalia - Spania (Soci)

20 iunie, ora 15:00 - Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 21:00 - Iran - Spania (Kazan)

25 iunie, ora 21:00 - Spania - Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 21:00 - Iran - Portugalia (Saransk)


Grupa C:

16 iunie, ora 13:00 - Franta - Australia (Kazan)

16 iunie, ora 19:00 - Peru - Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 15:00 - Franta - Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 - Danemarca - Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 - Danemarca - Franta (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 - Australia - Peru (Soci)


Grupa D:

16 iunie, ora 16:00 - Argentina - Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 22:00 - Croatia - Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 21:00 - Argentina - Croatia (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 - Nigeria - Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 - Islanda - Croatia (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 - Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg)


Grupa E:

17 iunie, ora 15:00 - Costa Rica - Serbia (Samara)

17 iunie, ora 21:00 - Brazilia - Elvetia (Rostov)

22 iunie, ora 15:00 - Brazilia - Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 - Serbia - Elvetia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 - Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 - Elvetia - Costa Rica (Novgorod)


Grupa F:

17 iunie, ora 18:00 - Germania - Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 15:00 - Suedia - Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 18:00 - Germania - Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 - Coreea de Sud - Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 - Mexic - Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania (Kazan)


Grupa G:

18 iunie, ora 18:00 - Belgia - Panama (Soci)

18 iunie, ora 21:00 - Tunisia - Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 15:00 - Belgia - Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 - Anglia - Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 - Anglia - Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 - Panama - Tunisia (Saransk)


Grupa H:

19 iunie, ora 15:00 - Polonia - Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 18:00 - Columbia - Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 18:00 - Japonia - Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 - Polonia - Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 - Senegal - Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 - Japonia - Polonia (Samara)


Optimi de finala:


30 iunie, ora 17:00 - locul 1 grupa C - locul 2 grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 21:00 - locul 1 grupa A - locul 2 grupa B (Soci)

1 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa B - locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa D - locul 2 grupa C (Novgorod)

2 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa E - locul 2 grupa F (Samara)

2 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa G - locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 17:00 - locul 1 grupa F - locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 21:00 - locul 1 grupa H - locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)


Sferturi de finala:


6 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 1 din optimi - castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)

6 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 6 din optimi - castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)

7 iulie, ora 17:00 - castigatoarea meciului 8 din optimi - castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)

7 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 3 din optimi - castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)


Semifinale:


10 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 2 din sferturi - castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 21:00 - castigatoarea meciului 4 din sferturi - castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)


Finala mica:


14 iulie, ora 17:00 - echipa invinsa in semifinala 1 - echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)


Finala:


15, iulie, ora 18:00 - castigatoarea semifinalei 1 - castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Data: joi 14 iunie 2018
Autor: Mitrea Ilarie
Loading...